Wyjątkowy maraton pływacki na trasie Hel - Gdynia

Konferencja prasowa po zawodach

Konferencja prasowa

Autor postu ICiebieTeż_29 - 26-02-22

W kontaktach z dziennikarzami sportowymi na konferencjach prasowych najlepiej jest mieć przygotowanych kilka kluczowych punktów. Dziennikarze często przychodzą na konferencję prasową z konkretnym zamiarem lub pytaniem, na które chcą uzyskać odpowiedź. Uniknięcie poważnego błędu może zadecydować o tym, czy artykuł o Twojej drużynie będzie pozytywny, czy negatywny.

Kto może przyjść na konferencję prasową?

Jeśli zapraszasz przedstawicieli mediów na konferencję prasową, upewnij się, że mają oni dostęp do szczegółowych informacji, które pozwolą im jak najlepiej wykorzystać to wydarzenie. Zamieść jedno- lub dwuzdaniowe omówienie tematu konferencji prasowej i upewnij się, że data, godzina i miejsce są jasno określone. Warto również wspomnieć o sprzęcie, który będzie zapewniony, np. projektorze do pokazu slajdów lub mikrofonie dla mówców.

Konferencja prasowa może być otwarta dla każdego, kto chce wziąć w niej udział, lub może być zarezerwowana tylko dla zaproszonych gości. Wybierając listę gości, należy zastanowić się, kto najbardziej skorzysta z udziału w konferencji prasowej. Na przykład, jeśli ogłaszasz nowy produkt i chcesz przyciągnąć uwagę konsumentów, możesz zaprosić media skupiające się na konsumentach.

Jak wygląda konferencja prasowa po maratonie pływackim?

Konferencja zaczyna się od tego, że trener lub menedżer opowiada o meczu, dziękuje kibicom za wsparcie i dziękuje sponsorom drużyny. Następnie na spotkanie z mediami zapraszany jest główny zawodnik lub zawodnicy drużyny. Po nim reszta drużyny powinna pozostać w pobliżu, na wypadek gdyby ktoś z nich zadał pytanie. Ostatnią czynnością jest podziękowanie mediom za udział w meczu i relacjonowanie go.

Jak uzyskać akredytację na konferencję prasową?

Akredytacji prasowych udziela gospodarz imprezy. Zasady i wymagania dotyczące uzyskania akredytacji są różne w przypadku każdego wydarzenia. Na przykład Biały Dom wydaje akredytacje prasowe reporterom, którzy zgłoszą się z wyprzedzeniem, a zasady uzyskiwania przepustki prasowej są inne dla poszczególnych mediów. Najlepszym sposobem uzyskania informacji o tym, jak uzyskać akredytację prasową na konkretne wydarzenie, jest bezpośredni kontakt z gospodarzem wydarzenia i zadanie pytania.

Twój komentarz

Najnowsze posty

Wywiady z zawodnikami po zawodach plywackich

Wywiady z pływakami po zawodach

Po zawodach jest wiele wywiadów z pływakami. Cały wywiad trwa zwykle około 20 minut, ale zawsze warto go o

ICiebieTeż_29 - 22-04-2022

Wez udzial w promowaniu zawodow!

Czym jest promowanie zawodów pływackich?

Marketing zawodów pływackich zaczyna się na długo przed pierwszym spotkaniem. Zaczyna się od opracowania

ICiebieTeż_29 - 10-04-2022

Relacje z zawodow plywackich

Relacja z maratonu pływackiego

To wydarzenie jest doskonałą okazją dla wszystkich ludzi - od dzieci po dorosłych - aby spotkać się w pr

ICiebieTeż_29 - 06-04-2022